Wycieczki do Gruzji
Podróże

Atrakcje turystyczne w Gruzji

Szukając wciąż nowych kierunków do podróżowania zaczynamy powoli odkrywać Gruzję. Biura turystyczne w swoich ofertach mają wycieczki do Gruzji i wczasy do Gruzji.


Najbardziej znanym kurortem w Gruzji jest Batumi, miasto zostało odbudowane i ma bardzo dużo atrakcji. Jednak na pobyt dłuższy nie warto jest się tam zatrzymać ponieważ plaże są tam kamieniste a i hotele niespecjalnie ciekawe. Trudno jest być w Gruzji i nie odwiedzić tamtejszych gór Kaukazu, nie zobaczyć lodowca, nie spróbować gruzińskiej kuchni i nie zobaczyć pokazu tańca gruzińskiego.

Gruzja to mały powierzchniowo kraj, ale jest tam tak wiele atrakcji, że za jednym pobytem nie zdążymy poznać całego tego kraju.
Odwiedzając Tbilisi możemy z tego miasta wybrać się wycieczką przez góry do Kazbegi. To co zobaczymy po drodze zachwyci nas. Na tej trasie spotkamy, niezwykle popularne, dwa bardzo znane obiekty gruzińskie. Czyli zobaczymy tam twierdzę Ananuri oraz piękną cerkiew św. Trójcy. Znajdującą się bezpośrednio u stóp góry Kazbek.

W górach znajdują się kurorty górskie, które żyją z turystyki górskiej. Do Gruzji najlepiej jest pojechać na wycieczkę objazdową i odwiedzić niektóre atrakcje gruzińskie. Oczywiście nie starczy nam czasu na zwiedzenie całej Gruzji, ale możemy tam przecież zawsze wrócić drugi czy trzeci raz.
Aura w Gruzji jest kapryśna, tak jak na ogół kapryśny jest klimat górski a taki tam właśnie panuje. Większość turystów przyjeżdża tam latem na wczasy w Gruzji. Wtedy pogoda jest tam bardzo dobra, szczególnie dla turystów, którzy chcą wypoczywać na plażach Morza Czarnego. Gruzja to wciąż niezbadany turystycznie obszar.

Więcej: Wycieczki do Gruzji 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *