Firma budowlana-działalność gospodarcza
Działalność gospodarcza

Firma budowlana- wady i korzyści z działalności

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi wybiera zakładanie własnego biznesu zamiast pracę na pełnym etacie w firmie. Z wielu powodów jest to świetny wybór, ponieważ możemy zarabiać dużo więcej będąc właścicielem. Nie musimy także oglądać wiecznie niezadowolonego szefa, ponieważ sami jesteśmy swoim szefem. To ma dużo plusów, bo nie musimy tłumaczyć się z niezapowiedzianego wolnego dnia czy też urlopu lub wakacji.

Własna firma to jednak często dużo problemów, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Na przykład trudy biznesu w dzisiejszych czasach, ponieważ jest bardzo duża konkurencja w praktycznie wszystkich branżach. Druga sprawa to niewiedza… nie wiemy jak reklamować swoją firmę, nie potrafimy prowadzić własnej działalności, nie znamy się na marketingu. Wszystko to sprawia, że bardzo często firmy bankrutują po kilku miesiącach lub latach.

Podobnie jest w budownictwie. Wszystko dlatego, że budownictwo jest szczególną branżą, gdyż powiązane jest z wieloma innymi branżami, jak na przykład geotechnika. Budując blok czy dom musimy najpierw poprosić geologów o zbadanie terenu i tak dalej. Wszystko się świetnie uzupełnia jednak nie wszyscy o tym wiedzą i nie korzystają z usług innych, często też dlatego, że nie chcą na nic wydawać pieniędzy. Oczywiście wszystkie te przykłady to nie wszystko. Jest wiele zawodów, które polegają na innych branżach i bez takiej synergii nie ma szans na dochody. Mam nadzieję, że kiedyś młodzi przedsiębiorcy to zrozumieją i nie trzeba będzie patrzeć, jak coraz więcej firm upada z powodu braku wiedzy oraz skąpstwa właścicieli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *