medyczna marihuana
Zdrowie i uroda

Konopie medyczne

Marihuana to w skrócie suszone kwiatostany żeńskich roślin konopi zawierające substancje psychoaktywne. W zależności od odmiany suszu, przyjętej dawki i warunków, marihuana ma działania przeciwbólowe, uspokajające lub rozdrażniające, euforyzujące, rozkurczające mięśnie, rozszerzające oskrzela oraz pobudzające apetyt.

Istnieją konopie medyczne, czyli takie, które mają lecznicze zastosowanie w przypadku wszelkich chorób. Konopie te wykorzystywane są m.in. jako: środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwnowotworowy, przeciwskurczowy, pobudzający apetyt, ułatwiający, a także lek przeciwdrgawkowy oraz przeciwutleniacz, a to tylko niektóre. Jak widać, marihuana medyczna jest niewątpliwie bardzo potrzebna i nie powinna kojarzyć się wyłącznie z narkotykiem.

Rak, padaczka, autyzm, nerwica czy zespół Tourette’a to tylko niektóre z wielu chorób, w których konopie medyczne mogą mieć pozytywny wpływ na pacjenta i realnie poprawić jego stan. Poza wymienionymi chorobami należy wymienić również choroby Parkinsona, Alzheimera i Crohna, a także trądzik, łuszczycę, stwardnienie rozsiane, migrenę, osteoporozę, psychozę i bezsenność. Istnieje wiele kosmetyków pochodzenia konopnego. Coraz częściej spotykane są kremy i maści. I tak, kosmetyki konopne można kupić oczywiście w internecie, choć czasami pojawiają się sklepy naziemne mające w swoich produktach właśnie maści lub kremy pochodzenia konopnego.

A o jakich kremach i maściach mowa? Przede wszystkim na bóle stawów, mięśni i kręgosłupa, a także do pielęgnacji włosów i skóry. Poza kremami i maściami spotkane są również żele (np. chłodzące lub rozgrzewające), balsamy oraz szampony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *