suknia ślubna
Ślub i wesele

Moda ślubna 2018 – powrót stylu retro

Projektantom mody ciężko jest wymyślić takie trendy, których świat nigdy jeszcze nie poznał. Zazwyczaj moda wraca i często robi to nawet po kilku latach, ponieważ tworzące ją osoby inspirują się odkryciami artystów żyjących w dawnych czasach. W ten właśnie sposób powstał styl retro, który pełni ważną rolę w modzie ślubnej. Ostatnio po raz kolejny pojawił się on na rynku i zachwycił wszystkich projektantów.

Oczywiście moda ślubna tego rodzaju nie jest kierowana do wszystkich kobiet. Raczej nie spodoba się ona bardzo młodym dziewczynom, lubującym się w nowoczesnych rozwiązaniach, które nawet od swoich stylizacji oczekują nowatorskiego wyglądu. Styl retro zazwyczaj najbardziej fascynuje te kobiety, które same kojarzą go jeszcze ze swojego dzieciństwa. Dla nich suknie ślubne i kreacje vintage będą zdecydowanie najpiękniejsze.

Jak zatem wyglądają te stroje retro pojawiające się w aktualnych trendach ślubnych? Można w nich dostrzec inspiracje czerpane rodem z lat pięćdziesiątych. Ich długość nie jest standardowa, a sięga co najwyżej połowy łydki. Krój midi rywalizuje przy tym z długością mini, która z kolei jest charakterystyczna dla lat sześćdziesiątych. Suknie ślubne w stylu retro może nie są aż tak imponujące jak te przedłużane, ale zdecydowanie nie brak im klasy czy elegancji.

Warto zatem spojrzeć na modę ślubną z nieco innej strony. Nie jest powiedziane, że każda przyszła panna młoda musi zakładać na siebie długą, tiulową i białą sukienkę, ozdabiając ją dodatkowym welonem. Stylizacje retro też są dziś na topie i doskonale sprawdzają się właśnie na uroczystościach ślubnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *