budowa domów kraków
Dom i ogród

Na czym polega budowa domu pod klucz?

Koszty inwestycyjne są pierwszą kwestią, którą powinny wziąć pod uwagę osoby, których interesuje budowa domu pod klucz. Jest to bowiem bardzo poważny wydatek praktycznie dla każdego inwestora. Konieczne jest zatem jego odpowiednie zaplanowanie. Warto się zatem zastanowić ile może ostatecznie wynieść koszt budowy domu pod klucz.

Ludzie bardzo często nie biorą pod uwagę w wyliczaniu kosztów takich kwestii jak elewacje czy wylewki maszynowe.

Warto również zdawać sobie sprawę, że najdroższym etapem prac nie będzie wykonanie konstrukcji dachowej. Będzie to jednak zdecydowanie oddziaływało na wzrost kosztów inwestycyjnych. Należy przy tym mieć świadomość, że im kształt dachu będzie prostszy, tym jednocześnie mniejsze będą koszty budowy. Z kolei dachy o znacznie bardziej skomplikowanych kształtach połaci mogą okazać się nawet kilka razy droższe w porównaniu do dwuspadowych, tradycyjnych odpowiedników.

REKLAMA: budowa domów Kraków – firma budowlana LitBud

Ile może kosztować stolarka zewnętrzna?

Należy zdawać sobie sprawę, że zamontowanie okien, a także drzwi zewnętrznych może doprowadzić dany budynek do stanu surowego zamkniętego. Można oszacować, że na każde 5 m2 powierzchni budynku będzie przypadało 1m2 powierzchni okien ściennych.

Czy warto zagospodarować teren wokół domu?

Stan domu pod tzw. klucz oznacza, że teren znajdujący się wokół domu powinien być już wstępnie przygotowany. W kosztorysach prac powinno się zatem uwzględnić: obsianie trawy, ogrodzenie frontowe, bramę i furtkę, podjazd czy ogrodzenie z siatki. Nie powinno się oszczędzać na wymienionych kwestiach.

Każda osoba powinna się zdecydowanie wcześniej zastanowić, jak chce, aby wyglądał jej przyszły dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *