akcesoria dla dzieci
Kuchnia

Sypialnia niemowlaka – jak powinna wyglądać?

Wielu młodych rodziców zastanawia się, jak urządzić pokój pierwszego dziecka. Długo wyczekiwana, uwielbiana przez całą rodzinkę pociecha zasługuje przecież na najlepsze sprzęty. Czy warto jednak urządzać dziecięcy kącik z myślą o przyszłości? Zasadniczą sprawą jest dobór odpowiedniego łóżeczka. Mile widziane są te wykonane z naturalnych materiałów, na przykład drewna, wikliny.

Zwróćmy uwagę, by miało ścianki wykonane z drobnych szczebelków. Dzięki temu będziemy dobrze widzieć dziecko bez konieczności ciągłego pochylania się nad łóżeczkiem.
Równie kluczową sprawą są bieguny. Po godzinach spędzonych na kołysaniu pociechy na rękach, staną się prawdziwym wybawieniem. Wystarczy delikatnie odpychać stopą łóżeczko, by nasze dziecko miało przyjemny sen.

Ponadto nie zapominajmy o przykryciu. Kołderka dla niemowlaka powinna być lekka i przyjemna w dotyku, wykonana z materiałów pochodzenia naturalnego – wełny, bawełny. Ważne, by nie była przyciężka. Wtedy mogłaby plątać się, co nie byłoby przyjemne dla dziecka.  Z uwagi na zbliżające się lato, zadbajmy o baldachim dla łóżeczka. Ochroni to naszą pociechę przed atakami owadów.

Muchy i komary, z uwagi na możliwość przenoszenia chorób, stanowią ogromne zagrożenie dla organizmu ze słabo wykształconym układem immunologicznym. Dlatego też wybierzmy odpowiednią osłonkę. Zwróćmy uwagę, by prócz niewątpliwych kwestii praktycznych, spełniał również te estetyczne. Wybierzmy miły dla oka kolor, odpowiednio przezroczysty materiał, sprawdźmy przewiewność. U samej góry zawieśmy maleńkie zabawki. Zapewni to naszej pociesze dobry, bezpieczny sen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *