panele szklane do kuchni
Dom i ogród

Szklane panele kuchenne coraz bardziej modne

Zdecydowanie najprzyjemniejszą częścią urządzania własnego gniazdka jest projektowanie wystroju nowego domu czy mieszkania. Jakie meble kupić? Jaki styl wybrać? Położyć w salonie panele czy postawić na podłogi drewniane? To tylko kilka nielicznych decyzji, które musisz podjąć. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest kuchnia, a jej umeblowanie wymaga dużej troski. Kuchnia ma być nie tylko piękna, ale również funkcjonalna, ponieważ będziesz korzystać z niej każdego dnia.

Dużą popularnością cieszą się szklane panele do kuchni, które montuje się na ścianie pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami. Pełnią one dwie funkcje. Po pierwsze zabezpieczają ściany przed zabrudzeniem, np. podczas gotowania chronią je przed zachlapaniem, są także odporne na wysoką temperaturę, wilgoć i zadrapania. Poza tym szklane panele kuchenne mogą być fantastyczną dekoracją twojej kuchni. Na rynku znajdziesz wiele różnych wzorów i rodzajów szklanych paneli. Na pewno bez problemu wybierzesz taki, który pasuje do twojego wnętrza. W małych kuchniach najlepszym rozwiązaniem są panele z delikatnym wzorem, białe lub bezbarwne, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Szklane panele do kuchni mogą być montowane na różne sposoby. Jednym z nich jest montaż na szynach (listwach montażowych). Jedna z szyn mocowana jest do ściany, druga natomiast do blatu. Szklany panel wsuwany jest pomiędzy nie. Szklane panele kuchenne mogą być również mocowane do ściany za pomocą śrub lub dystansów. Montaż paneli na dystansach sprawia się szczególnie w przypadku paneli przezroczystych, ponieważ można umieścić za nimi tapetę bądź dekoracyjne oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *