profile led
Dom i ogród

Wykorzystanie profili do taśm LED

Rozwój technologii LED powoduje, że diody kiedyś używane tylko jako sygnalizatory pracy urządzeń, dziś znajdują coraz szersze zastosowanie. Jednym z takich zastosowań jest dekoracyjne oświetlenie przestrzeni mieszkalnej. W zadaniu tym pomogą nam skutecznie profile do LED oraz profile do taśm LED. Profile te występują w różnych wariantach: kątowe, płaskie, przeźroczyste, matowe, aluminiowe, plastykowe i wiele innych.

Warto wiedzieć, że profile do taśm LED umożliwiają schowanie mało atrakcyjnej taśmy w ładnym opakowaniu bez utraty podstawowej funkcji jaką jest oświetlenie przestrzeni. Dzięki profilom montaż taśm jest banalnie prosty. Wystarczy przyciąć profil do żądanej długości, umieścić w środku taśmę i następnie założyć „maskownicę” i po pod łączeniu zasilania możemy się cieszyć wspaniałym efektem podświetlenia np. schodów prowadzących na poddasze. Możliwości wykorzystania profili do LED jest wiele, np. możemy sobie podświetlić główne szlaki komunikacyjne w domu (sypialnia – łazienka), dzięki czemu zbędne staje się zapalanie głównego oświetlenia w drodze do celu. Nie bez znaczenia jest też żywotność oraz energooszczędność ledów. Ogromna trwałość (nawet 50000 godzin) powoduje, że takie oświetlenie będzie nam służyło latami bez konieczności wymiany.

Natomiast mały pobór mocy powoduje, że bez przeszkód oświetlimy cały dom nie przekraczając przy tym comiesięcznych rachunków za prąd. Należy jednak pamiętać, że profile do oświetlenia LED są nieznacznie droższe od zwykłych rozwiązań, ale za to można je zamontować praktycznie wszędzie i są znacznie trwalsze od tradycyjnych opraw do żarówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *