kazdy moze nauczyc sie grac na pianinie
Dom i ogród

Zaczynamy naukę gry na pianinie

Zawsze pasjonował Cię ten instrument i marzyłeś, aby w końcu nauczyć się na nim grać? Teraz jest na to odpowiedni moment! Nigdy nie jest za późno na rozwój swoich pasji, nawet jeśli wymagają od nas poświęcenia czasu i chęci. Mimo że, pianino wyglądają na instrument, który jest trudny do opanowania, wystarczy trochę zacięcia, systematycznej pracy i wiary w to co robimy.

Pianino to instrument strunowy klawiszowy, lub inaczej mówiąc młoteczkowy, którego struny są całkiem pionowe. Aby grać na tym dostojnym instrumencie, którym bez dwóch zdań jest pianino należy mieć bardzo dobry słuch muzyczny. Na początku możemy uczyć się gry na pianinie poprzez słuchanie i naśladowanie naszego nauczyciela. Początkowo wszystko będzie nam sprawiało trudność i prawdopodobnie będziemy mieć problemy z odpowiednim operowaniem palcami. Jednak nie możemy się tym przejmować i pamiętać, że to tylko przejściowy okres. Musimy mieć w sobie dużo zacięcia i cierpliwości! Z czasem z pewnością dojdziemy do perfekcji.

Zaczynając od zera, nauka gry na pianinie zajmie nam minimum rok, a przyjmuje się, że optymalnym okresem są dwa lata. Przez ten okres nauczymy się naprawdę wiele i będziemy umieli grać nawet trudniejsze utwory. Wszystko też zależy od formy naszej nauki. Możemy przecież zapisać się do szkoły muzycznej, gdzie zajęcia zazwyczaj odbywają się codziennie lub uczęszczać na prywatne lekcje gry na pianinie. Te mogą się odbywać w domu naszego nauczyciela lub w naszym własnym i z reguły w takim przypadku lekcje bierze się raz lub dwa razy tygodniowo.

Jeśli interesuje Cię ta ostatnia forma nauki pianina i miastem, w którym mieszkasz jest Kraków, to polecam Ci lekcje gry na pianinie prowadzone tych nauczycieli – http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *